You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Legend: Legacy of the Dragons Forum. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1,001

Saturday, June 3rd 2017, 5:55pm

SACRAL KNOWLEDGE NASIL KASILACAĞI VE SHİAS ONURUNU KASMAYA NASIL BAŞLANACAĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Arkadaşlar öncelikle sacral bilgi nasıl kasılacağından başlayalım çünkü shiass onuruna başlamak için öncelikle sacral bilgi kasmanız gerekecek

11 level olunca sacral bilgi kasmaya başlayabilirsiniz bunun için gereken görevi almak için öncelikle en az 5 eldiv ya da krofdor onurunuzun olması gerekiyor, eğer yoksa elinizdeki eldiv ya da krofdor cihazını 1 defa kullanıp 5 onur alın ve eldiv ya da krofdor ana görevleri veren karaktere gidin insan tarafında bu karakterler eldiv için riverhead of wraith , krofdor için krofdor war camp bölgesindedir

artık bu karakterden ''theory of deception'' görevini alabilirsiniz , burada bir detay var bazı arkadaşlar biz hala bu görevi görmüyoruz diyebilirler eğer görev hala yoksa bu görevi açmak için olan ufak ön görevi yapmamışsınız demektir alınan görevler listenizde ''eldiv üyeleri için invisible danger veya krofdorlar için phantom menace'' görevlerini kontrol edin ve bitirin eğer almamışsanız bu görevler de aynı eldiv veya krofdor karakterinde olacaktır, bu görevi bitirdikten sonra theory of deception görevini alın ve tamamlayın

bu görevden sonra sırası ile şu görevler açılacak hepside basit kesimle halledilebilen görevlerdir bunları da tamamlayın ''mark of death'' ve ''Enchanted Archive'' ve son olarak ''Access to the Eldive Repository Archiv görevi

son görevi bitirmek için eldiv veya krofdor karakterinde açılan mavi kütüphane şıkkına girip 5 nolu bilgiye tıklamanız lazım bazı arkadaşlar orda takılıyorlar bu kadar basit aslında

artık sacral bilgi sizin için açılmış olacak bundan sonra ister mübadeleden isterseniz kesimle 1-2-3-4 nolu sayfaları toplayacaksınız bu sayfaların her birinden 12 adet olunca aynı eldiv veya krofdor karakterindeki kütüphaneye gidip ilgili numaraya tıklayıp sacral bilginizi artırabilirsiniz bu şekilde sacral bilginiz 5 e kadar çıkacak

shiass onuruna başlamak için öncelikle 14 level olmanız gerekiyor 14 lvl olunca sisli adada(swirling mist adası) hermitten ''return of fallen gods'' görevini alarak shiass onuruna başlamış oluyorsunuz görevi bitirmek için sizden 3 sacral bilgi isteyecek daha sonra altar daki mağazadan 14 lvl shias piramidini alıp kullanınca shiass yaratığını keseceğiniz instace açılmış oluyor

iyi oyunlar ...

1,002

Saturday, June 3rd 2017, 6:15pm

16 LEVELDE AÇILAN TRİAD ONURUNUN NASIL KASILACAĞINA AİT KISA BİLGİLENDİRME

öncelikle bu onuru kasmak için bolca kalitesiz efril parçalamanız gerekecek bu yüzden küçüklevellerden itibaren elinizdeki normal efrilleri ve kalitesizleri ziyan etmeden biriktirmenizi öneriyorum han malikanesinde greenhouse binası 3 lvl olan bir handa her gün 15 normal efrili kalitesize çevirebilirsiniz

onur kasılışına 16 lvlde başlamak için beyaz kalede sağdaki büyücüye tıklıyoruz orda triad reposiroty şıkkına tıklıyoruz, orada üstteki sekmelerden en sağda ''separatus'' kısmına giriyorsunuz ordan 50 şer altına ''simple life separatus'' ve ''simple death separatus'' aletlerini alıyorsunuz , bu aletler günde 3 defa triad kullanıp ''live spark'' ve ''destruction fluid'' üretirler , bu parçalar ve kalitesiz efril kırarak oluşturulan efril parçaları onur kasmanızı sağlayacak , şimdi üstten negative effects kısmına giriyoruz , orda ''weak temper of the chosen tablet'' var onu alıyoruz hangi malzemeler karşılığı alındığı üstünde yazılı demin yaptığımız enerjiler ve efril parçaları ile alıyoruz bu basitce 1 kişiye zehir atar ama bunu atınca onur kazanmazsınız , bunu aldıktan sonra üstten purification effects sekmesine tıklayın ordan weak secrecy tabletide alın zehir attığınız arkadaşınıza bu tableti de uygularsanız atılan zehri siler ve size 10 onur verir , triad onuru bu şekilde kasılıyor

1,003

Saturday, June 3rd 2017, 6:43pm

BEYAZ KALEDEKİ DALGO VEREN TEKRARLANAN ELEMENTAL DÖVÜŞ GÖREVİ HAKKINDA

Dalgolarla oldukca güzel takılar alınabilmesine rağmen bu dövüş oldukca can sıkıcı ve yorucudur defalarca denemek gerekiyor hergün yenebilmek için ama yine de ben uğraşır yaparım diyenler için en iyi taktiği aşağıda açıklamaya çalıştım

o dovuse her girdiginizde size bir efekt verir ve sagdan girebileceginiz dovus torbasinada cesitli moroklar verir dovus ceplerine de tomarlar verir dovuste morok atarak toplam 6 adet olan dovusleri yenmeniz gerekiyor, ilk dovuste sadece 1 morok atacaksınız ikinci dovuste de sadece 1 morok atacaksinız sonraki dovuslerde karsiya gelen rakibin 1 altinda sayıda morok atip son dovuse 6 morok ayirmalisinız, ilk dovuslerde kendi morogunuzu cebinizdeki tomarlarla destekleyip ve rakiplere zehir tomari atarak dovusleri yenebilirsiniz, tomarlarin biri sizin moroga can basar biri mana basar biri karsidakine zehir basar biri de sizin moroktaki zehiri siler, ortalama toplam 8-9 denemede anca yapabiirsiniz bu gorevi, dovuste time out olmayın 1 bile vursan vurmaya devam edin, bir de son olarak nasil morok atacaginizi soyliyeyim karsiya earth gelirse sizdeki air ona karsi gucludur, shadow gelirse water gucludur, fire gelirse sizdeki light gucludur buna gore atarsinız

1,004

Tuesday, June 6th 2017, 4:38pm

Binek Eventi

Bu konu hakkinda birkac arkadasa basvurdum ve sorularimi cevapladilar sagolsunlar da 22 Haziran'da sanirim poisedepus dovusleri geliyormus ve sertifika kasma kalkiyormus ve 22 Haziran'a kadar 16 gun var ve ben gun basina 8 sertifika kasiyorum 16x8 den 128 ediyor elimde de suan 51 var yani toplam eder 179. 200 yapmak istiyorum kalan 21 seneti tamamlayabilecegim bir asama var mi ? :thumbsup: :thumbup:

• "-Cahal-" has been banned

Occupation: Master of Satire

• Send private message

1,005

Tuesday, June 6th 2017, 5:12pm

22 Haziran'da biteceğine dair bir yazı görmedim açıkçası,şayet bunu söyleyen kişi bir Mentor veya Muhafız değilse inanma derim,2 sene önce bu etkinlik olduğunda 30 günden fazla sürmüştü.
It's better to be silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt. What's even better is to weaponize your words to destroy anyone who dares challenge you.

1,006

Friday, June 16th 2017, 6:29pm

Powerlevelling

Powerlevelling cezasi yedim . Hesabi actirmak istiyorum fakat muhafizlar bana magmarlar tarafinda ki cezalari da odemem gerektigini soyledi .Insan tarafinda oynamak icin neden magmarlari da oduyorum ki :( Bu yeni gelen bir guncelleme ile mi oldu iyi bilen biri varsa bilgilendirebilir mi ? :drop:

• Send private message

1,007

Friday, June 16th 2017, 9:43pm

Powerlevelling cezasi yedim . Hesabi actirmak istiyorum fakat muhafizlar bana magmarlar tarafinda ki cezalari da odemem gerektigini soyledi .Insan tarafinda oynamak icin neden magmarlari da oduyorum ki :( Bu yeni gelen bir guncelleme ile mi oldu iyi bilen biri varsa bilgilendirebilir mi ? :drop:

Hayır,bağlantılı karakterler olduğu için insan-magmar farketmiyor.
Görünüşe göre başka bir karakterle bağlantın var. İki ihtimal var,ya internet kafeden bağlandın (ki internet kafe bilgisayarlarına herkesin erişimi olduğu için muhtemel) ya da bir arkadaşın senin bilgisayarından bağlandı (ya da tam tersi). Her iki durumda da başka bir karakter veya karakterlerle bağlantın var ve ikisi de (K0J0 ve magmar karakter) oyun kurallarını çiğnemiş, bu yüzden ikisinin de cezasını ödemesi gerekli.

Geçmiş olsun. :cry:
It's better to be silent and be thought a fool than to speak and remove all doubt. What's even better is to weaponize your words to destroy anyone who dares challenge you.

1,008

Friday, June 16th 2017, 10:36pm

Sacmaligin daniskasi

Görünüşe göre başka bir karakterle bağlantın var. İki ihtimal var,ya internet kafeden bağlandın (ki internet kafe bilgisayarlarına herkesin erişimi olduğu için muhtemel) ya da bir arkadaşın senin bilgisayarından bağlandı (ya da tam tersi). Her iki durumda da başka bir karakter veya karakterlerle bağlantın var ve ikisi de (K0J0 ve magmar karakter) oyun kurallarını çiğnemiş, bu yüzden ikisinin de cezasını ödemesi gerekli.

Geçmiş olsun.

Quoted from "K0J0"

Hocam her seyi arastirip sorusturdum benim 2 yildir magmarlarda cezali karakterlerim varken bana ceza atmadilar ve kuzenimin pc ve ip sinden bir kez baglandim (biliyorum bu yuzden oldu :) ) fakat onla ticaret yaparken yani ondan 35 gold borc alirken farkli ip ve pc de idik multi damgasi yedik tamam orasini bende kabul ettim ama anlamadigim gecen yil benim kuzenim bana 27 ludial verdiginde niye ceza atmadilar da simdi attilar sadece mubadele yoluyla vermisti eger o zaman olsaydi odeme durumum olurdu fakat suan ceza 133 golda kadar cikmis en basindan ceza atmayip sanki birikmesini beklemis gibiler :cry: oysa ne guzel vargash alacaktik ve 35 goldu da 10 gun icerisinde de odeyecektim. Yani demek istedigim en basindan uyari veya cezayi atmiyorlar bunu kenny ile konustum o zaman kontrol etmedigimizi soyluyor. :puke:

Yani eger birine borcunuz varsa ve bu unutulmus saniyorsaniz yaniliyorsunuz her seyin kaydedildigini bilin sadece borcun buyumesi icin pusu da bekliyorlar gorusumle uyariyorum bana oldu baskalarina olmasin :cry:
Iyi oyunlar

Geçmiş olsun.

1,010

Thursday, June 22nd 2017, 8:56pm

Selam arkadaşlar,

Sanırım hala bazı oyuncuların kafalarında powerleveling sınırlamalarıyla ilgili anlaşılmayan noktalar varmış, bunları kaldırmak amacıyla bir açıklama yapacağım.

Öncelikle powerleveling limiti nedir, ne işe yarar?

Powerleveling limitleri oyunun adminleri tarafından belirlenmiş diğer oyunculardan alabileceğiniz borç limitleridir.
Oyundaki karşılıksız alışverişlerin önüne geçilmesi için getirildi. Yani her kişinin diğer oyunculardan aşırı şekilde bir yardım almadan kendi çabasıyla gelişmesi için tasarlandı.

Powerleveling limitleri nasıl işliyor, kim kime ne kadar borç verebilir veya alabilir?

Her seviyeye göre belirlenmiş bir altın limiti var eğer bu limiti geçicek şekilde borç alırsanız her 10 günde bir, borçla belli bir orantıda ödeme yapmanız gerekiyor bunu siz belirleyebilirsiniz ama gidipte 200 altın borç için 10 günde bir 5 altın gibi düşük bir ücret ödemeyin, aslında bir nevi taksitlendirme gibi. Eğer bu aşılmazsa belli bir zaman kısıtlaması yok borcunuzu istediğiniz zaman ödeyebiliyorsunuz. Limitler borç verenin değil borç alanın powerleveling limitine göre belirleniyor. Buraya dikkat tekrar yazıyorum "BORÇ ALANA" göre belirleniyor. Örneğin X adlı kişi 12 level ve Y adlı 6 level arkadaşına borç vermek istiyor burdan dikkate alınacak limit, "borç alan" kişinin limiti yani 6 level borç alıyor o yüzden max olarak 100 altın borç alabilir.

Seviyelere göre limitlere aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz:

Diğer bir nokta eğer borçları eşya olarak versek/alsak nasıl olur diye soranlar var, verdiğiniz eşyanın/nesnenin o anki piyasa değeri göze alınarak hesaplanıyor mesela şuan insan tarafında evil eye yaklaşık 1.30 - 1.35 altın civarı eğer yine bu X adlı 12 level oyuncu Y adlı 6 level oyuncuya 100 altından fazla tutacak miktarda göz verirse powerleveling sınırı aşılacak ve her 10 günde bir alan kişi ödeme yapmazsa, "borcu alan kişi" ceza alacaktır. Bu söylediklerim tamamen multi olmayan karakterler için geçerlidir.

Bir oyuncunun oyundan ayrılmak üzere eşyalarını limitleri geçmeyecek şekilde dahi arkadaşlarına vermesi yasak çünkü unutmayın oyunda karşılıksız alışverişe izin verilmiyor siz bu limitleri aşmadan verdiğiniz paraları borç olarak veriyorsunuz hayrınıza değil.

Peki multiler arası alışverişler yapılabilir mi?

Eğer bir kişinin birden fazla hesabı varsa (multi hesap) o karakterleri arasında hiçbir şekilde alışveriş yapamaz, borç veremez. Yapılan alışverişlerde dengenin korunup korunmaması önemli değil aralarında bir bağlantı olmayacak.

Bu limitler bütün aldığımız borçlar için mi geçerli?

Hayır her kişiden aldığınız borç için ayrı limitiniz var, bunuda örnekle açıklayalım tam anlaşılsın. Bu sefer X isimli 12 level arkadaşımız borç vermesin de borç alsın, alabileceği borç sınırı 250 altın (yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi) şimdi bu arkadaşın toplamda bütün borçları 250 altını geçmeyecek diye bir şey yok, bir kişiden aldığı borç 250 altını geçmeyecek. Örnek veriyorum A, B ve C kişileri var bu 12 level arkadaşımız bu üç farklı A, B ve C kişilerinden 250 şer altın borç alabilir, bu mümkün ve kurallarca sakıncası yok.

Klan kasasından yapılan alışverişlerde powerleveling limitlerine tabii midir?

Evet bütün kurallar klan kasasından yapılan alışverişler içinde geçerlidir.

*Şimdilik özellikle magmar tarafında anlaşılmayan ve kulağıma genel konulara değindim, tabii ki oyundaki ticaret kuralları bununla sınırlı değil yine anlaşılmayan noktalar olursa bu Türkçe konumuz üzerinden sorabilirsiniz elimden geldiğince anlatmaya çalışırım.

This post has been edited 2 times, last edit by "- Clamatis -" (Sep 17th 2020, 4:37pm)

• Send private message

1,011

Sunday, June 25th 2017, 12:40am

Hayırlı bayramlar arkadaşlar. :wizard:

1,012

Sunday, June 25th 2017, 9:17am

İyi bayramlarrr :sneakers: :sneakers:

1,013

Tuesday, July 11th 2017, 9:46pm

star shower?

bu yıldız banyosu olayında ne yapmamız lazım birileri yardımcı olursa çok hoş olur :stupid:

1,014

Tuesday, July 11th 2017, 9:49pm

bu arada sınava giren arkadaşlarıma geçmiş olsun canınızı sıkmayın sınav sonucu sadece verdiğiniz emeğin ve sınav yönetiminizin sonucunu verdi ne kişiliğinizin ne yaşadıklarınızın ne de duygularınızın bir yansıması değil zor bir seneniz bitti mantıklı düşünün moralinizi bozmayın hayırlısı olur inşallah :beer: :hug:

1,015

Tuesday, July 11th 2017, 10:34pm

Olay çok basit aslında, meydandaki aksakaldan görevi aliyoruz bize bir şey veriyor onu bir bölgede kullaniyorsun (magmarlarda bilmiyorum) 1 dakika arayla 10 kez kullanıyorsun. Sonra meydana gelip aksakala veriyorsun onları sana kalkan silah, iki kılıç, tek silah ve yay olarak seçenek sunuyor birini seçiyorsun sonra sizdeki adamin adını bilmiyorum hani sandiklari para karşılığı açan adama gidiyorsun konuşuyorsun 10 star karşılığında o seçtiğin dekoratif silahı vericegini söylüyor artisanstaki adamın birinden efekt aliyorsun ve onunla kendinden en fazla 1 level düşük yaratık kesiyorsun her kesişinde dusmeyebilir tabi 10 tane olunca gidip seçtiğin silahı alıyorsun. Eğer efekt bittiğinde 10 tane toplayamamis olursan gidip tekrar alabiliyorsun.

1,016

Tuesday, July 11th 2017, 11:37pm

Olay çok basit aslında, meydandaki aksakaldan görevi aliyoruz bize bir şey veriyor onu bir bölgede kullaniyorsun (magmarlarda bilmiyorum) 1 dakika arayla 10 kez kullanıyorsun. Sonra meydana gelip aksakala veriyorsun onları sana kalkan silah, iki kılıç, tek silah ve yay olarak seçenek sunuyor birini seçiyorsun sonra sizdeki adamin adını bilmiyorum hani sandiklari para karşılığı açan adama gidiyorsun konuşuyorsun 10 star karşılığında o seçtiğin dekoratif silahı vericegini söylüyor artisanstaki adamın birinden efekt aliyorsun ve onunla kendinden en fazla 1 level düşük yaratık kesiyorsun her kesişinde dusmeyebilir tabi 10 tane olunca gidip seçtiğin silahı alıyorsun. Eğer efekt bittiğinde 10 tane toplayamamis olursan gidip tekrar alabiliyorsun.
çok teşekkür ettim :kiss2: :beer:

• Send private message

1,017

Wednesday, July 12th 2017, 2:06am

bu yıldız banyosu olayında ne yapmamız lazım birileri yardımcı olursa çok hoş olur :stupid:
Kısaca açıklamak gerekirse: Aksakal'dan görevi (ve yanında görev eşyası olan makasları) alıyorsun,Zviglod Grove'a gidip her dakika başında bir defa olmak kaydıyla makası 10 defa kullanıyorsun,10 adet Aster çiçeğini topladıktan sonra Aksakal'a geri dönüp ondan istediğin bir şema alıyorsun,şemayı seçtikten sonra Guild of Artisans'taki Kuyumcu Korundum ile konuşup Star Light efektini alabilirsin,2 saatlik bir efekt ve her 3 saatte bir alınabiliyor. Bu efekti aldıktan sonra avlanırken Star Fragment bulabiliyorsun,tabi hepsini bir arada bitirmek istersen önce Soygura'ya gidebilirsin,senden Bone Engraver veya Roulette getirmeni isteyecek. Eğer parayı önemsemiyorsan mağazadan roulette alıp götürebilirsin,eğer para önemli ancak xp önemsizse avlanıp Bone Engraver bulmayı tercih edebilirsin. Bu görevi Soygura'dan aldıktan sonra Star Weapon Making görevini de (seçtiğin silah şemasındaki silahları yapmak için) alıp Korundum'u ziyaret edebilir,Star Light efektini alıp avlanmaya başlayabilirsin. Avlanma sırasında Bone Engraver ve Star Fragment düşebilir,10 Star Fragment ile silahları yapabilirsin,5 Star Fragment ile de (Bone Engraver'ı Soygura'ya verip ondan herhangi bir heykel şeması aldıktan sonra) Kuyumcu Korundum'un mağazasından seçtiğin şemaya ait heykeli alabilirsin.

Kısaca böyle.

İyi şanslar.

• Send private message

1,018

Wednesday, July 12th 2017, 2:07am

Pardon. _Girl01_'in cevabını yeni gördüm.

1,020

Friday, July 21st 2017, 4:07pm

Yeni eklenen kurallar hakkında

Sevgili oyuncular

Şu andan itibaren karşıt ırklar arasında birbirlerine ait bölgelerde yapılacak olan saldırılarda, saldıran oyuncudan 3 levelden daha düşük olan oyuncuya saldırmak BAN sebebi olacak ve cezalandırılacaktır.Bu kural sadece direk olarak karşıt ırka ait olan bölgelerde geçerli olacaktır.Aynı ırk arasında da bu kural geçerli sizin levelinizden 3 lvlden fazla düşük olan oyunculara saldırılamayacak, bu konuda da saldırılabilinecek durumlar aşağıda belirtildi, başka bir oyuncudan sipariş alan cellatlar veya aşağıdaki gibi açıklanan provokasyonlar da saldırılabilinecek,bu konuda tam bilgi sahibi olmak için tüm kural açıklamasını ve sayfasını iyice inceleyin lütfen

Aşağıdaki bölgeler ortak bölge olduğu için ve kesin olarak herhangibir ırka ait olmadığı için bu kural burada belirtilen bölgelerde geçerli olmayacak

Insanity Moor
Plateau of Silence
Isles of Fay-Go
Underwater World ve tüm sualtı bölgelerinde
Isles of Swirling Mist
Frozen islands
Rainbow Lands (klan savaşları süresince)

Konu ile ilgili ayrıntılı açıklamalar:

1."Caravan", "Trade Journey" gibi büyük savaşların olduğu olaylar sırasında ve kale savaşları sırasında (Haldebor, Wind Rose, Eridan, Kiyrite kale savaşları da dahil olmak üzere), bu savaşlar esnasında ilgili savaşa ait dövüşlerde düşük levele saldıramama kuralı geçerli OLMAYACAKTIR.

2.Herhangibir magmar veya insan oyuncu karşıt ırka ait bölgelerde yakalanırsa karşıt ırka ait oyuncular tarafından LEVELİNE BAKMAKSIZIN saldırıya uğrayabilir veya zede/yıkım/ruh kaybı/gülle vb.. negatif efektler yiyebilir, bu saldırılar düşük level kuralına dahil değildir,

FAKAT bu saldırıları yapan oyunculara yönelik karşı saldırı yapma hakkı ve misilleme yapma hakkı level sınırı olmaksızın karşı ırk oyuncusu için doğmuş olur

(DİKKAT bu karşı saldırıyı hemen o anda kabul edilebilir kısa zamanda yapabilirsiniz,yoksa saatler ve günler sonra o oyuncuyu takip edip yapamazsınız o anda karşı saldırı yapmazsanız bu fırsatınız kaçmış olur ve gene level limiti yürürlüğe girer)

Açıklamalar:

Daha düşük seviyeli bir oyuncu misilleme saldırısı için sizi provoke ederse , Haklılığınızı ispat etmek adına provakasyonu, lanet kullanımını size karşı uygulanan herhangi bir negatif efekti gösteren sohbet ekranının, ekran resmini almanız gerekmektedir.

Bir oyuncu düşman kıtasında yakalanır ve bir düşman oyuncusu tarafında saldırıya uğrarsa diğer arkadaşlarından yardım isteme hakkına sahiptir! Ama bu tür dövüşlere yardım eden oyuncular “ kendinden 3 level ya da daha düşüklere saldırılamaz” kuralına uymak zorundadırlar.

Magmar kıtasındaki dövüş örnekleri ( benzer kurallar insan kıtasında da uygulanacaktır):

Diyelim ki
10 level bir insan oyuncu 15 level bir magmar tarafından saldırıya uğruyor , İnsan oyuncu en fazla 18. Seviyeye kadar olan oyunculardan yardım isteyebilir.
10 level bir insan oyuncu 9 level bir magmar tarafından saldırıya uğruyor, insan oyuncu en fazla 12. Seviyeye kadar olan oyunculardan yardım isteyebilir.
provoke edildikten sonra, 10 level bir insan 5 level bir magmara dalıyor , insan oyuncu en fazla 8. Seviyeye kadar olan oyunculardan yardım isteyebilir.
Provoke edilmeden 10 level insan oyuncu 5 level bir magmara dalıyor, bu oyuncu en fazla yine 8. Seviyeye dek olan oyunculardan yardım isteyebilir. AMA DÖVÜŞ SONUNDA CEZALANDIRILIR!

Provoke/ Hakaretvari davranışlara örnekler :
Hakaretler. Örneğin , saldırı ya da benzeri olmadan belli bölgeler üzerinde kaba kelimelerle hakaret içeren mesajlar, hediyeler yollamak

Negatif efekt kullanmak ( Zede atmak, gülle takmak vs. gibi)

3- Hanlık/İttifak arkadaşlarına saldırı olması durumunda , HERHANGİ bir savaşta ve HERHANGİ bir bölgede kendi hanlık/ittifak arkadaşlarına yardım edebilirler!

4- Provakasyon/ Negatif efekt kullanımı herhangi bir “ had bildirme” davranışına sebebiyet vermez!

5- Cellatlar oyuncu seviyesi fark etmeksizin direktif alma hakkına sahiptir ( Yani istediğiniz levele cellat tutabilirsiniz )

Ama aşağıdaki koşullar dikkate alınmalıdır!

Kurban, Cellatla aynı ırktan olmak zorundadır

cellatı tutan kişi aynı kişi üzerinde belirlenen sürenin dışında, kısa süreli aralıklarla aynı oyuncuya saldırmasını teklif edemez.

Aynı hanlığın/ İttifağın üyeleri cellatı tutan kişi olarak davranabilir . Fakat bu durumda hanlık başkanı işin sahibi olarak görülür ve hanlığındakilerin yaptığı davranışların tüm sorumluluğu ona aittir. Tüm sorumluluğu hanlık başkanı almak zorundadır !
Bu kuralları “ Oyun kuralları “ bölümünde , destructive actions başlığı altında bulabilirsiniz.

Ayrıca,
sizin refahınız adına ,21.07.2017 tarihinde yeni bir kural code of conduct bölümüne eklenmiştir

Eklenen kural :
kurallara göre Diğer Efsane: Ejderhalar Mirası oyuncularının zevk almasını engelleyecek davranışlarda bulunamazsınız
Bu madde, oyun ıcınde diğer oyunculara karşı herhangi bir kanalda uygunsuz davranışlarda bulunmak ve onlara kasten rahatsızlık vermek / peşini bırakmamak / kesmek vs. gibi konu başlıklarını içerir.

İşi netleştirirsek

İki hanlık/ ittifağın savaşı sırasındaki savaşlarda :

Herhangi bir düşük level oyuncunun hanlık savaşları süresince düşman hanlığından aldığı saldırı bu kurallara aykırı değildir, yani ceza gerektirmez!

Kurallar şuandan itibaren yürürlüğe girmiştir.
Kurallara uyulmaması durumunda ceza verilecektir
KURAL İHLALİ DURUMUNDA UYGULANACAK OLAN CEZALAR

1'inci İhlal – 3 Günlük Esaret Laneti , Cezayı herhangi bir şekilde ödeyemezsiniz, ki bu da demek oluyor ki ceza altınla ödenemez
2'nci İhlal– 5 Günlük Esaret Laneti , Cezayı herhangi bir şekilde ödeyemezsiniz, ki bu da demek oluyor ki ceza altınla ödenemez
3'üncü İhlal – 10 Günlük Esaret Laneti, Cezayı herhangi bir şekilde ödeyemezsiniz, ki bu da demek oluyor ki ceza altınla ödenemez
4'üncü İhlal – 15 Günlük Esaret Laneti, Cezayı herhangi bir şekilde ödeyemezsiniz, ki bu da demek oluyor ki ceza altınla ödenemez
5'inci İhlal - 30 Günlük Esaret Laneti + 200 Altın , Cezayı herhangi bir şekilde ödeyemezsiniz, ki bu da demek oluyor ki ceza altınla ödenemez
6'ncı İhlal ve sonrası - 30 Günlük Esaret Laneti + 500 Altın, Cezayı herhangi bir şekilde ödeyemezsiniz, ki bu da demek oluyor ki ceza altınla ödenemez

bu tercüme - Clamatis - ve cnR mentorlerin yardımı ile konunun asıl linki üzerinden tercüme edilmiştir

This post has been edited 5 times, last edit by "- Clamatis -" (Apr 25th 2019, 2:03pm)